Finał projektu „Jestem bohaterem baśni” w naszej szkole

2025-04-06

Uczniowie klas czwartych łączą naukę z zabawą w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W naszej szkole od wielu lat realizowany jest projekt edukacyjny „Jestem bohaterem baśni”, w którym biorą udział uczniowie klas czwartych przy wsparciu nauczycieli języka polskiego. Tegoroczny finał przedsięwzięcia odbył się 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Klasa IVa odwiedziła młodszych kolegów z klasy 1a i 2j, prezentując monologi o postaciach z baśni. Każdy uczeń wcielił się w rolę bohatera, przygotowując strój charakterystyczny dla danej postaci. Młodsi uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, kim są przebrane osoby.

Był to owocny czas wspólnej zabawy i nauki dla wszystkich uczestników spotkania.